Akce a činnost klubu v roce 2013

fotografie z roku 2013 zde: foto 2013

Přejeme našim sponzorům a členkám

do nového roku 2014

hodně zdraví, štěstí, lásky a spousty mysliveckých zážitků

a těšíme se na viděnou při společných akcích.

                     

 

Naháňka klubu

 14. prosince pro členky klubu připravila a zorganizovala společnost KM Wood s.r.o. naháňku v honitbách Hraničky a Lesná u Rozvadova. A protože účast potvrdily členky z celé republiky (Znojmo, Děčín, vlašim, Praha), sraz byl už o den dříve. Rády jsme uvítaly i členky klubu Diana, I. myslivecký spolek žen.

Začátek honu trubači ohlásili už v 8 hodin. Byly připravené 3 leče, ale bohužel se honcům a psovodům i přes dobrou práci, zřejmě z důvodu rychlé změny počasí, zvěř nepovedlo zvednout. Ikdyž náš výřad zůstal prázdný, náladu nám to nezkazilo. I to k myslivosti patří. Večer jsme si všichni příjemně popovídali, zasmáli se u tomboli.

Během celého dne nás také provázel pan Michal Růžička - fotograf z Maldé fronty dnes. Jeho fotografie doplnily pozitivně laděný článek redaktorky etry Petříkové, ve stejnojmeném deníku. https://www.damyceskemyslivosti.cz/dcm-v-mediich/cetli-jste-/

Více fotografií z akce naleznete ve fotogalerii

fotogalerie

 

 

Návštěva Švandova divadla

Ve středu 11.12. se několik členek klubu se svými partnery zúčastnilo představení "Řemeslníci" ve Švandově divadle v Praze.

Průběh komedie byl celkem neočekávaný, ale představení bylo příjemným rozptýlením v předvánočním čase.  A samozřejmě byl i čas na několik milých slov a kávu v kavárně divadlo.

Děkujeme naší člence, která je zaměstnankyní divadla, za zajištění lístků a těšíme se na další kulturní akce klubu.


 

                                       

 

Rudolfinum a procházka adventní Prahou

I v letošním roce se některé členky zúčastnily koncertu České myslivecké vánoce, který pořádali Časopis Myslivost, Lovecké trio Praha a nakladatelství Rembrant. Jako už v předchozích letech jsme byli v představení nadšení.

Některé z nás, i se svými partnery, pak dále pokračovali na Staroměstké náměstí a Karlův most. Samozřejmě jsme neodolali ani trdelníkům a voňavému svařáku.

  
 

 

Článek klubu Dámy české myslivosti

 Ve 12. čísle časopisu Myslivost si můžete opět přečíst o aktivitách klubu - například návštěvě v Arboretu nad Černými lesy, ale také o dalších našich zahraničních kolegyních - tentokrát z Chorvatska.

DČM v médiích

www.myslivost.cz

                                

I. klubový kalendář DČM

 

Díky podpoře našich klubových obchodních partnerů se nám podařilo sestavit a vytisknout I. klubový kalendář Klubu Dámy české myslivosti pro rok 2014.  Na fotografiích, které jsou hlavně od pana Jana Štěrby, jsou zachyceny členky klubu během klubových akcí roku 2013 (společná naháňka, střelecké závody, prezentace během Národních mysliveckých slavností na Ohradě, vzdělávací akce v arboretu, výletu na zámek Konopiště atd.) .

Děkujeme našim partnerům, bez kterých by kalendář nemohl vzniknout.

 

 

Členka klubu DČM v pořadu Sama doma

18.10. jedna s našich prvních členek s dlouholetou mysliveckou praxí, Irena Setínská, vystoupila v pořadu České televize Sama doma a představila ženy jako myslivkyně. Ireno, děkujeme za reprezentaci !

DČM v médiích

 

https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1148499747-sama-doma/313292320030017/obsah/286037-reportaz-zena-myslivkyne/

Další článek Klubu Dámy české myslivosti ČMMJ, o.s. 

najdete v 11. čísle časopisu MYSLIVOST

Kromě článku o našem vaření v Zahrádách, zážitcích z prvního lovu kachen a výcviku jezevčíků si můžete přečíst článek o Klubu slovenských Poĺovničok.

DČM v médiích

www.myslivost.cz

                                   

Výlet na Konopiště a do arboreta v Kostelci na Černými Lesy

Další letošní akce, kterou jsme pro sebe a naše příznivce připravily, byl kulturně-vzdělávací výlet.  V sobotu 5. 10. jsme se sešli na zámku Konopiště. Štěstí nám přálo, počasí bylo nádherné a dokonce se na nás vylezl podívat i medvěd, který prý většinu času raději tráví v brlohu. Pro mnohé z nás bylo překvapením, že zámek Konopiště nese název od hojně pěstované plodiny v okolí – no ano, opravdu od Konopí setého…

Zámek je možné zařadit mezi naše nejvýznamnější myslivecké památky. Můžete zde vidět přehlídku trofejí z celého světa, převážně ale z Evropy. Poslední majitel zámku Ferdinad d´Este za svůj život ulovil více než 270tis. kusů zvěře. A velkou část trofejí můžete na zámku vidět. Ale určitě vás zaujme i sbírka zbraní, lovecká střelnice a samozřejmě i vybavení zámku, které bylo nadčasové.

 

                             

Ze zámku jsme se přesunuli na výborný oběd v Kostelci nad Černými lesy a pokračovali do Arboreta, které je součástí České zemědělské univerzity. Zde nám připravil velice zajímavou a názornou přednášku Ing. Václav Bažant, PhD.

Kostelecké arboretum bylo založeno v roce 1954 a na ploše 12 ha roste více než 1000 druhů dřevin. Hlavním cílem arboreta je výzkumná činnost a je určené i pro výuku a studium studentů ČZU. I z těchto důvodů není otevřené pro veřejnost, kromě několika dní v roce.  

Více fotografií zde: Fotogalerie

 

Článek o Klubu Dámy české myslivosti

10. čísle časopisu MYSLIVOST najdete další z článků našeho klubu.

Kromě informací o uplynulých akcích si můžete přečíst o historickém významu lovectví v USA (z pohledu žen), o cestě paní ing. Poskočilové na mezinárodní dámskou konferenci v Srbsku, ale také o bohyních lovu.

DČM v médiích

https://www.myslivost.cz/Casopis-Myslivost/Myslivost/2013/Rijen---2013.aspx                  

 

Klub DČM v Lidových novinách

O víkendu 21.9. - 22.9. jste si mohli v příloze Lidových novin přečíst článek o vzrůstajícím zájmu žen o zbraně i myslivost

DČM v médiích

 

       

       

Velké klání kotlíkových zvěřinových gulášů v Zahrádkách u České Lípy

 

V sobotu 7. září jsme se, v doprovodu našich blízkých, zúčastnili druhého ročníku v klání kotlíkových zvěřinových gulášů v Zahrádkách, které pořádal OMS Česká Lípa. Akci zastřešoval předseda kulturní komise Petr Slaba, kterého jistě znáte i jako kreslíře, ilustrátora a spisovatele. Moderování se ujala Klára Jandová a Jiří Kasina.

Soutěž probíhala v zámeckých zahradách, kde byl připraven i doprovodný program pro děti i dospělé. Návštěvníci si mohli prohlédnout dravce, byla připravena přednáška o loveckých psech, ukázky vábení zvěře. Všichni si mohli vyzkoušet své schopnosti při střelbě ze vzduchovky. Pro děti byla připravena poznávací soutěž zaměřená na myslivost a ochranu přírody, soutěž v kreslení, kterou organizoval náš klub, děti se mohly svézt na koních a nechyběla ani hraná pohádka. V areálu samozřejmě nechybělo ani vychlazené pivo a točená limonáda :-)

Do soutěže bylo přihlášeno 22 soutěžních týmů  - včetně našeho - Klubu Dámy české myslivosti. V hlavní porotě usedl spisovatel J. Drmota, neteř vyhlášeného prezidentského kuchaře J. Sapíka, populární zpěvačka Eva Pilarová s manželem panem Kolomazníkem a předsedou poroty byl, stejně jako v loňském roce, Jiří Babica.

Na vaření jsme všichni měli 3 hodiny. Jen se soutěž odstartovala, soutěžící se rozeběhli ke svým kotlíkům, podpálili oheň, krájeli cibuli, maso a míchali, ochutnávali, kořenili... Náš team se rozhodl pro kančí guláš. Kdo byl přítomen dobře zaregistroval, jak se polovinou areálu linula vůně ohně, cibule a pak i ta známá, gulášová.  Nálada byla výborná a ikdyž se jednalo o soutěžné klání, atmosféra mezi soutěžícími byla velice přátelská.

                                                                

A jak jsme se umístili? Na krásném 7. místě ! A nejen to nám udělalo radost - opět nás mile překvapil zájem dětí o malování a myslivost. Do závěrečného losování o ceny jsme měli více jak 50 obrázků ! A děti malovaly i po ukončení soutěže. Všechny obrázky najdete, seřazené podle věkových kategorií, naleznete ve fotogalerii.

                                                  

 

A pokud chcete vidět jak se akce vydařila, navštivte naší fotogalerii Gulášové klání

 

Děkujeme organizátorům za organizaci akce a těšíme se na příští rok - určitě se opět zúčastníme !

 

Mezinárodní dámská myslivecká konference v Srbsku

Koncem srpna se naše členka, Ing. Libuše Poskočilová, zúčastnila Mezinárodní dámské myslivecké konference v Srbsku, která byla spojena s lovem křepelek a hrdliček. Konferenci pořádl Damski Lovački Klub, které předsedá Sanja Momčilović Bognič a se zúčastnily dámy ze Srbska, Maďarska a Holandska. Čestným hostem byl mimo jiné i generální ředitel CIC Tamás Marghescu.

                                                      

První den začal přítelským přivítáním a neformální diskusí. Následující den jednoltivé kluby prezentovaly svou práci a odpoledne byl uspořádán hon na hrdličky. Poslední den začal lovem křepelek a ukončem byl závěřeným jednáním konference o dalších možnostech spolupráce dámských mysliveckých klubů.

Kromě úspěsné prezentace našeho klubu se paní inženýrka stala nejúspěšnější lovkyní křepelek - z 5 ulovených křepelek celkem ona sama ulovila 4. Gratulujeme  a Lovu zdar !

 

 

Dámy české myslivosti v rozhlasu

 

Členka rady klubu - Ing. Michala Metličková - byla dne 29. 8. 2013 (11:10) hostem živého vysílání Českého rozhlasu Plzeň. Záznam z vysílání již brzy zde:

https://hledani.rozhlas.cz/iradio/?defaultNavigation=&query=&from=29.8.2013&to=29.8.2013&porad=293x_N%C3%A1%C5%A1+host

 

Míšo, děkujeme za prezentaci klubu DČM - byl to zásah  !

 

 

Článek o Klubu Dámy české myslivosti

9. čísle časopisu MYSLIVOST najdete ohlédnutí za rokem práce našeho klubu. Přidejte se a pojďte tvořit jeho budoucnost !

https://www.myslivost.cz/Casopis-Myslivost/Myslivost/2013/Zari---2013/Rok-Klubu-Damy-ceske-myslivosti-CMMJ--o--s-.aspx#

DČM v médiích

 

                                            

19. ročník Memoriálu Rudolfa Kristla

 

Spousta dam nepropadla jen kouzlu myslivosti, ale i kynologii nebo dokonce jen kynologii. Víme, jak důležitá práce psů je  - proto jsme se rozhodly práci těchto žen ocenit drobným dárkem pro nejlepší vůdkyni 19. ročníku Memoriálu Rudolfa Kristla, kterou uspořádal Klub chovatelů jezevčíků ČR o víkendu 16. – 18. srpna.

Tou se stala paní Monika Illová s psem Elfem z Rozvadovské hájenky, která byla zároveň i absolutní vítězkou Memoriálu. Gratulujeme a těšíme se na další ročníky.

Více fotografií z akce naleznete zde: https://amery.rajce.idnes.cz/MRK2013

Klub Dámy české myslivosti ČMMJ, o.s. na ČT 24

 

V neděli 11.8.2013 měl Klub Dámy české myslivosti ČMMJ o. s. premiéru na ČT24. Rozhovor s najdete ve stopě  170:52 https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10441287766-studio-6-vikend/213411010120811/

DČM v médiích

 

                                               

                 

Kulturní dny Kozojedy

V pátek 12.7.13 jsme se zúčastnily Mysliveckého dne v Kozojedech. Tento den byl součástí celotýdenního programu Kozojedské kulturní léto, které pořádala obec a SDH Kozojedy. Během týdne byla pro návštěvníky připravena ochutnávka vín, hasičská soutěž, mohli si zkusit malování keramiky, široký program pro děti, svou práci předvedla i Policie ČR, po celou dobu byly slavnosti provázeny různými hudebními skupinami a výstavou obrazů a fotografií, v sobotu byly Kulturní dny ukončeny debatou s motorkářem a retro promítáním.

My jsme si, společně s místním sdružením, připravili program pro dospělé i pro děti. S dětmi jsme malovaly, pozvávaly dřeviny, rostliny, ale i trofeje a deky různých savců. Děti si také mohly zkusit střílet ze vzduchovky, házet míčky nebo šipkama na terč. Pro dospělé, protože se jednalo převážně o laiky, jsme připravily přednášku o tom co je vlastně myslivost, něco o její historii,  představily jsme klub. Dále jsme s místními myslivci představili lovecká plemena psů a na závěr hovořili o problémech současné myslivosti (doprava, zemědělství, pytláctví, volné pobyb psů...).

Odpoledne bylo doprovázeno hudbou, soutěžemi pro dospělé, scénkami, taneční soutěží. Byl to velice vydařený den a my děkujeme za pozvnání panu starostovi i Kozojedským myslivcům a hasičům a těšíme se na příští rok !

Více fotografií v galerii: Fotogalerie

https://jjenda.rajce.idnes.cz/Kozojedske_kulturni_leto-_Myslivecky_den/

 

Článek v časopisu Svět myslivosti

                  

 

V červencovém čísle (2013) vyšel rozhovor s naší předsedkyní Klubu Dámy české myslivosti ČMMJ, o.s. o ženách, které těší myslivost a vše s ní spojené. Zajímá Vás o čem si ještě povídala s šéfredaktorem Ing. Davidem Vacou, Ph.D.? Zastavte se v novinových stáncích, vydání je právě v nabíce.

DČM v médiích

https://www.silvarium.cz/cislo-7-2013/znate-damy-ceske-myslivosti-str-30-31

 

Dětský den v Lipnici

Ve stejný termín jako Národní myslivecké slavnosti na Ohradě se konal dětský den v Lipnici (nedaleko Třeboně), kterého jsme se také zúčastnily formou osvěty myslivosti pro malé i velké. Akci společně uspořádali SDH Lipnice a Myslivecký spolek KYPA Lipnice.  Mohli jste si tak prohlédnout a osahat myslivecké exponáty, vymalovat omalovánky s mysliveckou tématikou, shlédnout výcvik služebních a loveckých psů, podržet dravce na ruce, zastřílet ze vzduchovky, zalovit keserem rybky-míčky v kádi a vyzkoušet nepřeberné množství hasičských disciplín, vč. pumpování starou koňskou stříkačkou.

Děti pak dostaly drobnou odměnu, která byla jak sladká, tak poučná a diplom s logem DČM.

Všem doporučujeme spolupráci myslivců a hasičů, výsledek stojí za to!

Fotky za akce naleznete ve: Fotogalerie

 

 

  

DČM na Národních mysliveckých slavnostech

V sobotu 29. června jste mohli navštívit náš stánek na Národních mysliveckých slavnostech v Ohradě u Hluboké nad Vltavou.  Náš stánek byl zaměřen na práci s dětmi. Ty si mohly vybarvit svojí masku, vymalovat omalovánky s mysliveckou tématikou, zúčastnit se poznávačky ze zvěře, poskládat puzzle nebo zahrát pexaso.

Národní myslivecké slavnosti byly opět velice zajímavé i pro širokou veřejnost, nejen myslivce. Jejich součástí bylo Mistrovství republiky ve vábení jelenů, ukázky z myslivecké kynologie, sokolnictví, vernisáž fotografií ze soutěže Zlatý jelen, byly prezentovány myslivecké zvyky a tradice. Jako vždy bylo možné navštívit samotný zámek Ohrada s expozicí z rybářství a myslivosti a místní ZOO.

Více fotografií z akce naleznete zde Fotogalerie  

 

   

Členské průkazky

Členky už obdržely průkazky, které mohou využívat u našich spřátelených organizací - ještě jednou děkujeme za spolupráci a podporu.

Kde mohou členky průkazky využít?   Naši partneři - sponzoři

 

Natura Viva 2013   

Klub Dámy české myslivosti ČMMJ o.s. se aktivně účastnil výstavy Natura Viva 2013 v Lysé nad Labem. Děkujeme za podporu ČMMJ, o.s. i všem našich obchodním partnerům a spřáteleným firmám.

 

Všem, kteří nás navštívili, děkujeme! Za rok na viděnou...

 

 

Dubnove setkání s dětmi v Čimickém háji - ZŠ Ústavní

 

OMS Praha 8 společně s Klubem dámy české myslivosti  uspořádaly na prosbu ZŠ Ústavní tématické sektání s místními žáky 3. a 4. tříd.

Proběhla procházka po části Čimického háje s několika stanovišti, kde bylo povídáno o myslivosti, ekologii, ochraně přírody, děti se dozvěděly víc o myslivecké kynologii a členka klubu dětem předvedla trubačské umění. Děti naslouchaly, ani nedutaly :-)

Na konci zodpovídaly na otázky z toho, co se dozvěděly a byly odměněny samolepkami s mysliveckou tématikou. Všichni byli velmi spokojeni - jak děti, tak paní učitelky i my.

Těšíme se na další setkání v jiném ročním období.

 

Více fotografií zde: Fotogalerie

Pár soutěží pro malé i velké, ale hlavně soutěživé...

 

Nejen pro naše členky, ale i pro naše příznivce jsme připravily něco pro zábavu.

 

Byly jsme nadšené z obrázků, které nám posílaly děti do výtvarné soutěže na téma "jak si představuji ženu myslivce". Všechny si je můžete prohlídnout ve fotogalerii. Už teď se těšíme na další ročník v příštím roce !!

 

 

A dospěláci si mohli zasoutěžit o lísky na výstavu NATURA VIVA v Lysé nad Labem !

                                 

 

1. střelecké závody klubu

V sobotu 4.5.2013 jsme si prověřily své střelecké schopnosti při střelbě na baterii (TRAP) v MS LOM Lhotka, v okrese Rokycany.

 

Ačkoliv to nejdřív vypadalo na pořádně deštivnou sobotu, předpověď naštěstí nevyšla. Nejen že jsme potrénovaly střelbu na asfaltové holuby, zasoutěžily si o originální ceny, ale také jsme se a úžasně pobavily, potkaly nové "kamarády v zeleném" a večer si nad skleničkou vína popovídaly o mysliveckých zážitcích v Selském Dvoře v Biskoupkách.

A výsledky: 1. místo Jiřina Špálová, 2. místo Julie Humlová a 3. místo Michale Metličková - gratulujeme.

Více fotografií zde

Těšíme se na další akci, na kterou jste vřele zváni i Vy.

 

Hubertská mše

 

Při příležitosti oslav 90. výročí založení ČMMJ a zároveň návštěvy zástupců CIC v Praze, se konala v Katedrále nejsvětější trojice na pražském hradě 26.4.2013 hubertská mše. Této mše se zúčastlily i některé z našich členek.

 

Fotografie a záznam mše naleznete na stránkách ČMMJ:

https://www.cmmj.cz/Aktuality/Aktuality/Zaznam-z-Hubertske-mse.aspx#

Hodnocení trofejí

 

Beata Juřičková,

členka Klubu Dámy české myslivosti, asistovala při hodnocení trofejí pro OMS Uherské Hradiště. Získala nejen cenné zkušenosti při měření a hodnocení trofejí, ale i nové kamarády v zeleném.

Fotky a článek o hodnocení trofejí najdete v odkazu:
https://slovacky.denik.cz/zpravy_region/myslivecka-komise-hodnotila-trofeje-loni-ulovene-zvere-20130426.html

 

Pokud Vás zajímá, jak dobré trofeje na Slovácku mají, chovatelská přehlídka se bude konat 20. - 21. dubna v Hluku.

 

                                           

Členská schůze

9. - 10. března 2013 v Němčičkách

 

Kromě dopolední práce jsme s naším doprovodem navštívili zámek a park v Židlochovicích a ve večerních hodinách vinný sklípek a "Vinařský dvůr" v Němčičkách.

V zámku a kapli jsme měli domluvenou individuální prohlídku a ještě jednou děkujeme průvodci za zajímavou přednášku. Historie zámku je datovaná už ve 14 století a dnes patří mezi nejzachovalejší lovecké zámky v Evropě. Patří k němu i historické bažanstnice a obory pro vysokou. Areál patří od roku 1918 České republice a byl oblíbeným místem první prezidenta republiky - T.G.Masaryka.  Park má rozlohu více než 20 hektarů a byl upraven v anglickém stylu.

Ve vinném sklípku jsme ochutnali několik druhů vín, ale hlavně měli čas na příjemné posezení a vyprávění nejen loveckých zážitků.

Více ve fotogalerii

                     

                      

                      

                                                           

                  

Veletrh FOR HUNTING

                          

 

V termínu od 24.1. do 27.1.2013 jsme se navštívily veletrh FOR HUNTING 2013, který probíhal v PVA EXPO Praha Letňany. Kromě nových trendů a novinek byly na výstavě prezentovány zbraně, trofeje, veletrhu se účastnilo několik středních škol.

https://www.veletrh-forhunting.cz/2012/cz/chavy.asp

 

Ještě jednou děkujeme pořadatelům za čestné pozvání a těšíme se napříští rok.

Článek v časopisu Myslivost

 

                   

V lednovém čísle (2013) vyšel článek o našem Klubu Dámy české myslivosti ČMMJ, o.s., který klub představil a shrnul akce, kterých jsme se prozatím zúčastnily.

DČM v médiích

https://www.myslivost.cz/Casopis-Myslivost/Myslivost/2013/Leden/Klub-damy-ceske-myslivosti-CMMJ--o-s-.aspx

 

 

Bratislava – společná fotografie z Bratislavského setkání – dámy z 11 zemí Bratislava – módní přehlídka Guteneck – konference a diskuse Guteneck - předsedkyně maďarského a českého dámského mysliveckého klubuNaháňka – ani zima a sníh nám nevzaly dobrou náladu Naháňka – přestávka na svačinu 

 

     Akce roku 2013

 Místo / Termín

  Popis

Veletrh For Hunting

Praha, Letňany

24.1. - 27.1.2013

 PVA EXPO Praha Letňany. Kromě nových trendů a novinek prezentace zbraní, trofejí, účast několika středních škol. 

Členská schůze

Němčičky (Břeclav)

9. 3. - 10. 3.2013

Členská schůze spojená s prohlídkou zámku a parku v Židlochovicích a ve večerních hodinách návštěva vinného sklípku "Vinařský dvůr" v Němčičkách

Dětská výtvarná soutěž

celorepublikově

"Jak si představuji ženu myslivkyni"

Soutěž o vstupenky na výstavu NATURA VIVA

celorepublikově

Jednoduché otázky na ČMMJ, NATURA VIVA, DČM

Hubertská mše

Praha, Pražský hrad

26.4.2013

Při příležitosti oslav 90. výročí založení ČMMJ a zároveň návštěvy zástupců CIC v Praze, se konala v Katedrále nejsvětější trojice na pražském hradě 26.4.2013 hubertská mše. Této mše se zúčastnily i některé z našich členek.

1. střelecké závody klubu

MS LOM Lhotka, Rokycany

4.5.2013

Střelecké závody na baterii (TRAP)

Účast na výstavě Natura Viva 2013

Lysá nad Labem

22. 5. - 26. 5. 2013

Oborová výstava určená pro myslivsot, rybářství, včelařství. Aktivní účast našeho klubu.

Národní myslivecké slavnosti Ohrada

Ohrada, České Budějovice

29.6.2013

Tradiční akce jejíž součástí bude 15. Mistrovství republiky ve vábení jelenů a prezentace našeho klubu

Kulturní dny Kozojedy

Kozojedy u Kralovic

12. 7. 2013 (celá akce 4. - 12. 7.)

12. 7. - myslivecký den - prezentace klubu, práce s dětmi

 

Dětský tábor ZST

Jizbice pod Blaníkem

kategorie A (mladší) 13. 7.-27. 7., kategorie B (starší) 27.7. - 10.8.

Některé členky se podílí na přípravě a budou se účastnit po celou dobu. Kategorie A se účastní 60 dětí, kategorie B 80 dětí. Ostatní jednodenní návštěva, práce s dětmi

Výstava Země živitelka

České Budějovice

29.8. - 3. 9. 2013

Prezentace klubu

Kotlíkový guláš

 

Česká Lípa

7.9.2013

Soutěž o nejlepší guláš - jedním z družstev budou i DČM

 

Mezinárodní konference v Srbsku

Srbsko, září 2013

Mezinárodní setkání myslivkyň spojené s lovem křepelek

Návštěva zámku a arboreta

 

Konopiště, Kostelec nad Černými Lesy

5.10.2013

učíme se, bavíme se..

Odborná přednáška o dřevinách

Návštěva zámku, kde je jedna z největších sbírek trofejí v Evropě

Kalendář klubu

Listopad 2013

Sestavení a tisk

České Myslivecké vánoce

Rudolfinum, Praha

8. 12. 2013

Za kulturou a nádhernou hudbou v předvánočním čase

 procházka adventní Prahou    

Praha

8.12. 2013

Útěk před vánočním shonem do romanticky osvícené Prahy a za teplým svařákem

Návštěva divadelního představení

Švandovo divadlo Praha

11.12. 2013

za kulturou… „Řemeslníci“

Dámská naháňka

Přimda

13.-15.12.

Zajistila společnost KM WOOD


 

 

 

Akce z roku 2012 naleznete zde: 2012