Akce a činnost klubu v roce 2016

plánované akce pro rok 2016 najdete v Kde se potkáme ?

Koncert duchovní a lovecké hudby

Naše dámy se již třikrát zúčastnily koncertu duchovní a lovecké hudby na farnosti v Kunraticích. K aktivním pořadatelkám patří i naše členka paní prof. Věra Adámková. Za krásné zážitky děkujeme.

Více foto ve fotogalerii

Návštěva výrobce oblečení nejen pro dámy - MARGITA

Návštěva Margity 17.6.2016 předčila očekávání. Super akční výlet po Slovensku, parádní atmosféra, opravdu zajímavá prohlídka výrobny oděvů, nákup a na konec oběd. Ani se nám nechtělo domů a po tom, co jsme měly možnost prohlédnout si vzory, střihy a materiály pro podzimní kolekci jsme si řekly, že na podzim jedeme znovu.

II. soutěž česko-slovenských trubačů

Zatímco některé dámy připravovaly další kalendář klubu, nemalá část se zúčastnila soutěže o nejlepší trubače. Děkujeme za reprezentaci, milé dámy - členky.

 

Focení kalendáře

I letos pro své členky připravujeme kalendář. Tentokrát se zástupcem výrobce zbraní Beretta. První focení proběhlo v sobotu 4.6. v Sudickém dvoře. Více fotografií od Lubomíra Stejskala, který akci dokumentoval, naleznete  v galerii.

Výstava Natura Viva

Výstava NATURA VIVA už je tradičním místem setkání mnoha myslivců z celé republiky. Stejně jako v předchozích letech, jsme s několika dalšími kluby, využily záštitu ČMMJ, z.s. a celou dobu výstavy seznamovaly veřejnost s činností a aktivitami klubu.

Ráda bych tímto ještě jednou poděkovala všem členkám, které se věnovaly přípravě i demontáži stánku. Nemohu zapomenout ani na dámy, které napekly výborné perníčky a cukroví pro naše malé návštěvníky (neodolali ale ani ti velcí). Na našem stánku se postupně zastavovaly nejen naše členky, ale přivítaly jsme spoustu milých hostů, zvláště milé byly „hudební“ návštěvy trubačů, kteří příjemnou atmosféru ještě více podpořili.

V pátek, kdy probíhá Myslivecký den žen, se na vnitřním podiu naše členky podělily o své zážitky z lovů, pochlubily se významnými trofejemi, ale také se podělily o své recepty na pokrmy ze zvěřiny.

Fotogalerie

IV. Střelecké závody 23.4.2016

 

Střelecké závody jsou už pravidelnou akcí, o kterou má velká část členek zájem a ráda se jich zúčastní i se svými partnery a kamarády. Nejde při nich jen o poháry a hezké ceny, ale závody jsou proloženy i zábavnými aktivitami, které prověří sportovního ducha a smysl pro humor. Letos jsme se rozhodly, že závody načasujeme ještě před loveckou sezonu. Sice jsme se trochu obávaly, jaké bude počasí, ale i to nám nakonec vyšlo.

Protože jsou členky a jejich přátelé z celé naší republiky, posunuli jsme se tentokrát na Vysočinu, konkrétně na střelnici Světnov u Žďáru nad Sázavou. Na střelnici se o nás celý den vzorně starali. Všechny disciplíny nám přesně vysvětlili, spravedlivě hodnotili a kuchyně byla přímo excelentní. Už na místě jsme navrhovali letní střelecké soustředění spojené s grilováním.

V jednotlivcích se hodnotila střelba na asfaltové holuby (lovecké kolo) a střelba z malorážky (liška v sedu bez opory;  srnec vestoje s oporou volné tyče). Pro družstva byl standardně připraven zábavný znalostní test, broková střelba (zajíc na průseku) a zcela neobvyklá disciplína přesnost zásahů z foukačky na 10 m. Se zábavným testem se členky setkávají na různých akcích klubu a skládá se ze všeho, co předsedkyni napadne (například, kolik žije v Čechách lidí s příjmením Mysliveček, které osobnosti jsou uvedené na bankovkách, jaké jsou kluby ČMMJ, kdo byl první předseda CMSJ apod.)

V družstvech se na prvním místě umístily dámy z teamu číslo 2 – Ing. Bláhová, Ing. Drábiková, Ing. Vrbková a Ing. Špálová. V kategorii žen se na prvním místě umístila Ing. Špálová, na druhém Ing. Malá, MBA, na třetím Ing. Simona Janů.  V kategorii mužů byl na prvním místě pan Stejskal, na druhém Dvořák, na třetím Kosina. Ale ceny si odnesli úplně všichni, i ti, kterým v sobotu zrovna štěstí nepřálo.

Snad vás potěší pár přiložených fotografií (Lubomír Stejskal, Jiřina Špálová), kdo by chtěl vidět víc, musí se podívat do fotogalerie.

Výstava Silva Regina

Brněnské výstavy se zúčastňujeme už od vzniku klubu. Letos jsme měly opět plno zajímavých návštěv, získaly další členky do klubu a domluvily spolupráci s dalšími obchodními partnery.

Členská schůze 2016 v Buchlově

Letošní členská schůze se konala na jižní Moravě v podhradí Buchlova. Nejen že jsme pilně pracovaly, stihly jsme i prohlídku muzea, procházku, cimbál.

Naháňka u MS Hartmanice

Opět po roce jsme zavítaly na krásnou Šumavu do obce Hartmanice. Dřívější termín nám umožnil lov zvěře holé jelena evropského, kdy se na výřadu objevily 3 ks a jeden kus prasete divokého. Příjemně strávený den podpořilo počasí, kdy sice nebylo slunečno, ale teplota kolem 1°C nás zahřála. Děkujeme myslivcům z Hartmanic za pozvání, lovecké smečce za dobře odvedenou práci a pokud půjde vše dle plánu, těšíme se na setkání zase za rok!

fotogalerie