Akce a činnost klubu v roce 2014

plánované akce pro rok 2014 najdete v  Kde se potkáme ?

Vánoční koncert v Rudolfinu a procházka Prahou

Stejně jako v předchozí letech, i letos se některé z nás vzdálily od pečení vánočního cukroví a šly se podívat na koncert České myslivecké Vánoce. Je to nezapomenutlený kulturní zážitek. Letos dokonce s mezinárodní účastí trubačů z Rakouska, Německa, Polska a Slovenska.

Po představení následovala procházka po Staroměstském náměstí, ochutnávání trdelníků, mandlí, popíjení svářáku. Některé dámy vystoupaly na věž radnice a sledovaly "mravenčení" lidí kolem stromečku... Vánoce už přicházejí...

více fotografií naleznete v galerii

 

II. dámská naháňka v MS Hubert Tuháň

29.11. MS Hubert Tuháň uspořádalo II. dámskou naháňku. Pozvánku jsme obdržely od jednatelky sdružení paní Jany Šindelářové (manželky hospodáře MS). Organizace byla parádní, dobrůtky na talíři vynikající a počasí a myslivečtí patroni nám přáli - 16 kusů černé na výřadu. Přítomno bylo přes 30 myslivkyň a královna honu ulovila dokonce 3 ks černé zvěře. Chtěly bychom tímto, jistě za všechny přítomné dámy a nejen dámy, poděkovat za pozvání a velmi příjemně prožitý den.

Fotografie z akce naleznete ve fotogalerii

Klubový kalendář pro rok 2015

Stejně jako v loňkém roce i letos se nám podařilo s podporou partnerů připravit II. klubový kalendář Klubu dámy české myslivosti. S fotografiemi nám letos pomohli Veronika Šimečková, Jan Štěrba a Václav Husinec. Členky jsou zachyceny na různých klubových akcích, kterých se zúčastnily během roku 2014.

Děkujeme našim partnerům, bez kterých by kalendář nemohl vzniknout.

                               

                             

Bavorské podzimní fórum

Další příjemnou mezinárodní akcí, které se členky klubu mohly zúčastnit, bylo Bavorské podzimní setkání myslivkyň v Mnichově. Kromě myslivkyň  z Bavorského mysliveckého svazu jsme se potkaly i s kolegyněmi z Klubu slovenských poĺovníčok, Chorvatského dámského klubu, Maďarského klubu myslivkyň.

Čekaly nás velice zajímavé přednášky o zpracování zvěřiny, prohlídka města, příjemná večeře, střelecké závody, informace o chovu včel i loveckých psů.

Více ve fotogalerii

Kotlíkový guláš - Zahrádky u České Lípy - 2014

 

Stejně jako v loňském roce, i letos se některé členky klubu zúčastnily klání o nejlepší kotlíkový guláš. Dvě naše členky se věnovaly vaření a další dvě dětem, které se přišly celodenní akce zúčastnit.

Soutěž ve vaření zvěřinového kotlíkového guláše v Zahrádkách u České Lípy provázelo krásné, letní, slunečné počasí. Před vyhlášením byli soutěžící plní napětí a očekávání zda v první fázi postoupí alespoň do první desítky. Zajímavé bylo, že loňský vítězný tým se do této desítky nedostal. Porota měla jiné složení a tak nervozita stoupala. Dámy české myslivosti si polepšily oproti loňsku o stupínek a z devatenácti družstev skončily na šesté příčce. Vedle soutěžení ve vaření se dvě členky věnovaly dětem, které přicházely ke stánku a zapojovaly se do kreslení o ceny, které v zápětí vyhlásili na pódiu. Zároveň si měli návštěvníci možnost prohlédnout dravce, psy a poslouchat živou hudbu. Přestože někteří nestanuli na bodovaném a hodnoceném místě, celý den provázela dobrá nálada a jednotlivé týmy si mezi sebou po soutěži sdělovaly "tajné" recepty a přátelsky si poseděli u svých stanovišť. Bezpochyby se příští rok opět přihlásíme.

 

Obrázky dětí a fotky z akce naleznete ve fotogalerii.

Konference v Srbsku spojená s lovem křepelek a hrdliček

I v letošním roce nás pozvaly naše srbské kolegyně na mezinárodní dámskou konferenci spojenou s lovem křepelek a hrdliček. Tentokrát se v Bečeji sešlo více než 30 dam z Maďarska, Chorvatska, Bulharska, České republiky a samozřejmě z pořádajícího Srbska.  Přátelské posezení nás čekalo už v páteční večer, ale moc jsme neponocovaly - budík nás vyháněl už před čtvrtou hodinou. Ale to nám nevadilo, přece jen jsme se těšily na neobvyklý lov křepelek. Po lovu jsme sice přemýšlely o návratu do postele, ale měly jsme před sebou konferenci na zajímavé téma "ochraně zvěře během přírodních katastrof". Byla to přednáška, která reagovala na minulé měsíce, kdy došlo v Srbsku k obrovským záplavám. Odpoledne nás čekal ještě lov hrdliček a později společenský večer. V neděli jsme si ještě prohlédly město a místní kostely a už jsme se loučily... Ale těšíme se na příští rok, přátelská atmosféra a velká pohostinnost Srbů je opravdu lákavá.

 

Více ve fotogalerii

Natáčení s Českou televizí

Další zkušeností, kterou členky klubu mohly získat, bylo 13. 8. natáčení dvou hudebních pořadů „Putování za muzikou“ s Českou televizí. Pořady provází zkušený moderátor a zpěvák Jožka Šmukař a režíruje Roman Petrenko. V jedné části vystoupila kapela Otavanka z Horažďovic a v druhé Markazíni. Samotné natáčení proběhlo v areálu Dvůr Krutěnice a jeho okolí.

Už v předvečer byly natáčené tzv. dotáčky. Laická veřejnost tak uvidí během písní několik loveckých psů, práci s dětmi, natočilo se několik záběrů ze střelnice a několik další hezkých záběrů, které vám už teď ale neprozradíme. Nechte se překvapit v říjnu. V programu uvidíte také výrobky společnosti MARGITA, která patří k významným výrobcům dámského a pánského oblečení pro myslivce a je partnerkou klubu.

Několik dalších fotografií naleznete ve: fotogalerie

Záznam pořadu je k vidění v archivu České televize: https://www.ceskatelevize.cz/porady/10482586474-putovani-za-muzikou/214542159010016/

II. střelecké závody klubu

Už v loňském roce jsme se domluvily, že ze střeleckých závodů uděláme pravidelnou akci. Protože členky jsou z celé republiky, je tedy místa akcí nutné střídat, aby alespoň občas byla akce v blízkosti všech členek. Volba na letošní ročník tedy padla na střelnici v Ústalči, okr. Klatovy.

Protože jde v klubu hlavně o zábavu, zvolily jsme tradiční i méně obvyklé disciplíny - lovecký parcour (50 terčů), malorážku – běžící terč (10 ran) a nakonec jsme si připomněly školní léta a vybraly hod granátem na cíl.

Na akci jsme samozřejmě pozvaly i naše sponzory a naše partnery a kamarády. Cen bylo dostatek, bylo tedy jasné, že se každý pobaví a ještě si domů odveze nějakou upomínku. Ceny pro všechny účastníky nám věnovali Záhoří Rudel, s.r.o., HALALI, všeobecná pojišťovna, a.s., Střechy Novotný s.r.o. a přispěli i účastnici závodu.

A kdo byl tedy na bedně? Výsledky se započítávaly za všechny disciplíny a musíme přiznat, že hod granátem je dost rozházel. Kategorii žen vyhrála paní Ivana Čtrnáctá, na 2. místě se umístila paní Dagmar Drábiková a na 3. místě byla Julie Humlová. V kategorii mužů se umístili na 1. místě Jan Matějka, na 2. Radim Pátek a na 3. Josef Zmrhal.

Po vyhlášení výsledků jsme se přesunuli do hotelového a jezdeckého areálu Dvůr Krutěnice, kde už na nás čekala mistryně ČR v aranžování květin paní Hana Šebestová-Kindelmannová. Ta si pro nás připravila praktickou ukázku na téma "lovecká a myslivecká vazba". Z možná neobvyklého spojení nábojnic, trofejí a květin vzniklo několik opravdu hezkých věnců a vazeb, které ocenili i přítomní páni. https://www.hanasebestova.cz/kontakt

Večer jsme poseděli u krbu a u vínka, několik přítomných si prohlédlo stáje, a všichni sledovali superúplněk, který rozzářil celé okolí. Moc jsme to ale neprotahovali, věděli jsme, že ráno nás čeká "lov krutěnického medvěda". Bojovka, která prověřila naše znalosti z myslivosti, kynologie, logiky, poezie, ale hlavně ze smyslu pro humor.

 

více fotografií v galerii

 

 

Národní myslivecké slavnosti na Ohradě

Stejně jako v loňském roce, i letos jsme se prezentovaly pod záštitou ČMMJ na Národních mysliveckých slavnost na Ohradě. Pro naše nejmenší myslivečky jsme měly připravené omálovánky, skládačky, poznávačky.

Během slavností se všichni účastníci mohli seznámit s plemeny loveckých psů, s loveckými dravci. Od 14 hodin probíhalo Mistrovství republiky ve vábení jelenů.

I v letošním roce byly pro veřejnost otevřené muzeum a zoologická zahrada.

 

Fotografie z akce naleznete v galerii

                          

Myslivecké odpoledne v Jamném

V sobotu 21.6.2014 uspořádalo Myslivecké sdružení Háje Jamné u Jihlavy Myslivecké odpoledne pro děti i dospělé spoluobčany. Pro děti to byl opožděný dárek k Mezinárodnímu dni dětí, a zároveň šlo o oslavu Června - měsíce myslivosti. Zahájení začalo krátce po druhé hodině odpolední, kdy úvodním slovem všechny slavnostně přivítal předseda sdružení. Program zahájili trubači, kteří předvedli ukázky myslivecké hudby. Další část programu patřila panu Ing. Strakovi, Ph.D. s kolegyní Plškovou, kteří předvedli s kání harrisovou ukázky ze sokolnictví. Mnoho dětí, ale i řada dospělých, využilo možnosti podržet si dravce na ruce, někteří využili i možnosti si káni přivolat.

Po sokolnících dostala slovo paní Brožová, majitelka chovatelské stanice Pro-Euro. Předvedla přítomným krásné miniaturní hladkosrsté jezevčíky, a jelikož je i rozhodčí z exteriéru, předvedla v připraveném kruhu posuzování jezevčíků v pohybu i postoji.

Poté se již rozběhly dětmi velice očekávané soutěže. Na děti čekala střelba ze vzduchovky, poznávání rostlin a zvěře, skok v pytli a disciplína zručnosti. Své soutěžní stanoviště si zcela neočekávaně připravili sokolníci i členky klubu Dámy české myslivosti. Další byla soutěž "Malujeme pro myslivce", kdy si děti přinesly z domu vlastnoručně malovaný obrázek s mysliveckou tématikou. Těm, které tak neučinily byla dána možnost namalovat obrázek přímo na místě.

Po skončení soutěží, než byly spočítány výsledky, vystoupil kynolog pan J.Jirka, který představil plemeno Český fousek a předvedl pár ukázek z výcviku loveckých psů. Po kynologických ukázkách se slova ujal preparátor zvěře pan L.Široký, který k ukázkám své práce ještě přidal několik ukázek z vábení zvěře. Poslední slovo patřilo členkám klubu Dámy české myslivosti - paní Bečkové a Stejskalové, které přiblížily klub a vyhodnotily soutěže.

Poté již přišlo očekávané vyhlášení výsledků hlavní soutěže. První tři děti v každé kategorii dostaly krásné diplomy a věcné ceny. Vyhrát nemohli samozřejmě všichni, ale žádné dítě neodešlo domů s prázdnou. Všechny děti dostaly sladkosti a drobné dárky.

Závěr patřil trubači panu Jirkovi a předsedovi sdružení, který se rozloučil se všemi účastníky a ještě jednou poděkoval všem hostům.

Tuto akci by nemohlo malé myslivecké sdružení uspořádat samo, a tak velké poděkování patří těm, kteří pomohli - Obci Jamné, Obci Rybné, TJ Sokol Jamné, Halali - všeobecná pojišťovna a.s., Sellier Bellot a.s., Chládek a Tintěra Havlíčkův Brod a.s., Decoleta Jihlava a.s., OMS ČMMJ Jihlava, Fomei a.s.

text: Lenka Boháčková

 

více fotografií z akce: foto 2014

 

   

Myslivost - Kulturní dědictví České republiky

 

Už koncem roku jsme byly osloveny panem Josefem Slabým ke spolupráci na kulturně-vzdělávací akci pro děti školního a předškolního věku v Dolních Ředicích. Za Klub Dámy české myslivosti se zúčastnily Mgr. Jarmila Vaníčková s manželem Jaroslavem, Dana Bečková, Lenka Stejskalová a Zdena Čermáková - děkujeme.

Na této akci se během den prostřídalo téměř 800 dětí, což považujeme s organizátorem za obrovský úspěch. Po domluvě se školkami a školami byla záměrně připravena v pracovní den, aby se mohlo dostavit co nejvíce dětí.  Byly seznámeny s historií a etikou myslivosti, tradicí myslivecké hudby, sokolnictvím, mysliveckou kynologií, střelectvím, poznávaly zvěř, trofeje.

Děti si den velice užily, přálo nám i počasí a akci pozitivně hodnotil i pedagogický sbor. Těšíme se na další podobné akce.

 

více fotografií ve fotogalerii

fotografie od pana Františka Koubka jsou ke zhlédnutí zde: https://koubek311.rajce.idnes.cz/Myslivost_-_kulturni_dedictvi_Ceske_republiky

Za poznáním Bílých Karpat


Další z vydařených akcí Klubu DČM byl víkendový výlet do Bílých Karpat. Byl spojený jak s kulturou, vzděláním i zábavou.

Do areálu Vápenky jsme dorazili už v pátek večer. V sobotu ráno jsme odjeli na nedaleký zámek Buchlovice, který patří k významným moravským památkám barokní architektury. Mimo to, je oblkopen nádherným parkem, ve kterém je možné nalézt spoustu exotických i domácích dřevin.

Po obědě jsme se vrátili zpět na Vápenky, kde už na nás čekal ing. Petr Šimčík, který se už několik let věnuje ornitologii. Petr si pro nás připravil přednášku o vzácnostech místní fauny a flóry (orchidee), seznámil nás s projekty kterým se už několik let věnuje (Mokřady u Slováckých strojíren, rozšíření populace mandelíka v maďarské pustě) a zamozřejmě jsme se dostali i k ornitologii.

Petr nám připravil ukázku odchytu ptáků do sítí a naštěstí se nám zadařilo - v sítích jsme měli několik ptáků - například samičku žluny zelené, pěnice černohlavé. Odchycené ptáky jsme si v plátěném pytlíku odnesli na okroužkování. Petr Šimčík nám ukázal evidenci kroužků a vysvětlil, jak kroužkování ptáků pomáhá mapovat pohyb a zvyklosti ptactva. Přednáška byla opravdu velice zajímavá a dobře přiravená.

V neděli ráno jsme se rozhodly zdolat nejvyšší horu pohoří Velkou Javořinu (970 m. n. m.). Procházka to byla moc příjemná, cestou jsme obdivovali krásné prostředí i bezzásahovou oblast pralesa.

Bílé Karpaty, jejich příroda i lidé nás nadchli, snad se sem zase vrátíme.

 

více fotografií zde: fotogalerie

 

Veletrh NATURA VIVA Lysá nad Labem

Pokud je to možné, využíváme patronace ČMMJ a společně se prezentuje na akcích, které jsou zaměřené pro mysliveckou veřejnost. Stejně jako loni, i letos jsme se proto zúčastnili výstavy NATURA VIVA v Lysé nad Labem. Náš stánek byl umístěn v horním patře pavilonu A a byl stejně jako ostatní kluby, součástí prezentace ČMMJ, z.s.

Organizaci si vzala na starosti opět Ing. Michala Metličková, která už je v tomto směru zkušenou organizátorkou. Na samotné výstavbě se pak podílela slečna Martina Novotná a ing. Jiřina Špálová. Během týdne se ale na stánku prostřídaly ještě Lenska Stejskalová, Bc. Naďa Burešová, Bc. Hana Fidlerová, Mgr. Dagrmara Drábiková, Ing. Libuše Poskočilová a Dana Bečková - za pomoc všem dámám děkujeme.

Kdo se u nás zastavil opět mohl ochutnat naše domácí perníči s mysliveckou tématikou, tenktokrát opravdu krásně nazdobené. Během výstavy nás navštívilo opravu hodně našich členek, příznivců a přátel - všem ještě jednou děkujeme. Zároveň jsme do našeho klubu přivítaly plno dalších členek, které přímo na místě vyplnily přihlášky. 
 

více fotografií zde:  fotogalerie 


 

Veletrh SILVA REGINA

V loňském roce jsme měli možnost zúčastnit se výstavy NATURA VIVA v Lysé nad Labem (kam míříme i v letošním roce). Proto pro nás byla výzva zúčastnit se i veletrhu SILVA REGINA v Brně a rády jsme toho využily. Náš stánek byl součástí prezentace ČMMJ, z.s. v horním patře pavilonu Z, stejně jako stánky některých dalších klubů ČMMJ.

Organizaci si vzala na starosti ing. Michala Metličková. Míše, i dalším členkám, které se na výstavě vystřídaly, děkujeme.

Byli jste se u nás? Ochutnali jste perníčky s mysliveckou tématikou? Kdo se u nás zastavil, mohl vidět naší klubovou kroniku, členské karty a nové členské odznaky. Mnoho návštěvníků zaujala mapa, na které byly označeny akce klubu i místa, odkud naše členky pochází. Pro některé dámy to byl impuls k vyplnění přihlášky do klubu, někteří pánové požádali o informace a přihlášky pro jejich myslivecké kolegyně.
 

více fotografií zde: fotogalerie

                                      

Členská schůze klubu

V letošním roce se schůze konala opět na jižní Moravě, ale tentokrát v Nítkovicích, v Kozojedském dvoře, kde jsme byli velice vřele přivítáni a bylo o nás vzorně pečováno.

Velká část z nás, hlavně ti, kteří to měli z větších vzdáleností, přijeli už v pátek. V sobotu dopoledne jsme si vyslechli zajímavé přednášky Výživa a přikrmování spárkaté zvěře (Ing. Zdeněk Vala, Ph.D., MZLU v Brně) a další o Sokolnictví nejen v ČR (Petr Tmej, MZLU v Brně), debatovali jsme o možnostech klubu. Odpoledne jsme stihli krátkou procházku a klubové focení (zajistil Jan Štěrba).

Večer byl plný překvapení. Jedna z členek - ing. Katka Hájková - přivezla vlastnoručně zhotovený dort s logem klubu. Nejen že byl opravdovou kopií loga klubu, ale měl i úžasnou svěží chuť. Členkám byly rozdány odznaky klubu a pouzdra na doklady, také s logem klubu. Dalším překvapením byla degustace vína a hřebem večera popis krojů našich členek (Jana a Martina Novotná). 

Celý den i večer byl v naprosto pohodové a přátelské atmosféře. Už se těšíme na další akci.

 

Fotografie naleznete zde: Fotogalerie

https://jjenda.rajce.idnes.cz/Damy_ceske_myslivosti_na_Kozojedskem_statku_a_veletrh_Brno/

https://jjenda.rajce.idnes.cz/Damy_ceske_myslivosti_-_portrety/

 

                   

Mezinárodní dámský hon na Slovensku

Dvě dámy z našeho klubu měly možnost zúčastnit se honu na bažanty v Trnovci nad Váhom ve dnech 27.2.-28.2. Za milé pozvání děkujeme prezidentce Klubu slovenských polovničok Soně Supekové, která je zároveň prezidentkou ženské platformy CIC Artemis klubu. Jak tato naše zahraniční cesta probíhala si budete moci přečíst v dubnovém čísle časopisu Myslivost.

Více fotografií naleznete v galerii

https://www.damyceskemyslivosti.cz/fotogalerie/#!

https://damyceskemyslivosti.rajce.idnes.cz/Slovakia_hunting

 

                          

Velký myslivecký ples

V pátek 14.2. se některé z našich členek zúčastnily Velkého mysliveckého plesu v Národním domě na Vinohradech. Ples pořádaly společnosti HALALI, všeobecná pojišťovna, Myslivost, s.r.o. a Remebrandt s.r.o.

Ples byl velice pěkně zorganizovaný, nechyběla kvalitní hudba, doprovodný program, i něco dobrého k jídlu a pití. Co ale pro některé dámy bylo novou zkušeností, byla přímá účast na modní přehlídce ve spolupráci se slovenskou společností MARGITA, která je i partnerem klubu. Jsme rády, že naše modelky - opravdové myslivkyně - mohly předvést krásné modely do lesa i do společnosti.

Více fotografií naleznete ve fotogalerii fotogalerie

 

                           

Naháňka v MS Hubert Tuháň

V sobotu 25.1. byly členky klubu pozvány na naháňku do MS Hubert Tuháň v severních Čechách. Počasí bylo neuvěřitelně mrazivé, ale zato se nám dopřála Diana a na našem výřadu jsme mohly projevit poctu dvěma kusům černé.

Za pozvání a výbornou organizaci celé akci děkujeme všem, kteří se o tak báječnou atmosféru zasloužili.

Fotografie z akce naleznete zde: fotogalerie

                            

 


Uspořádané akce v roce 2014
 


Akce klubu v roce 2014

Místo / Termín

Popis

Zaštiťuje

Dámská naháňka

MS Hubert Tuháň

25.1.2014

Naháňka na černou

 JŠ

Velký myslivecký ples - HALALI, všeobecná pojišťovna a.s., Myslivost, s.r.o., Rembrandt s.r.o.

Praha, náměstí Míru

 14.2.2014

Ples spojený s módní přehlídkou, které se účastní i některé členky klubu

 ŠV

Mezinárodní dámský hon

Slovensko

27.2.-1.3.14

 Pod záštitou CIC klubu ARTEMIS

 JŠ, NB

 

Členská schůze

Kozojedský dvůr

29.3.-30.3.2014

Schůze spojená se vzdělávací akcí

 JN

Výstava SILVA REGINA

Brno

30.3.-3.4.2014

Prezentace klubu na mezinárodním lesnickém a mysliveckém veletrhu

 MM 

Účast na výstavě Natura Viva

Lysá nad Labem

21.-25.5.2014

Oborová výstava určená pro myslivost, rybářství, včelařství. Aktivní účast našeho klubu.

 

Soutěž trubačů + dětský den

Konstantinovy Lázně

30.5.-1.6.

Práce s dětmi

 MM

Za poznáním Bílých Karpat

Vápenky
30.5.-1.6.

Ornitologická přednáška, výlet v okolí

 
 JŠ

Myslivost - kulturní dědictví české republiky

Dolní Ředice

19.6.

Beseda a praktické ukázky pro děti

  LS 

Akce pro děti a mládež

Jamné (okr. Jihlava)

21.6.

Praktické ukázky pro děti a mládež

 LS

Národní myslivecké slavnosti Ohrada

Ohrada, Hluboká nad Vltavou

28.6.2014

Tradiční akce kde se bude opět prezentovat klub DČM

 JS

Dětský tábor ZST organizovaný ČMMJ

RS Trhová Kamenice, Chrudim

5.-19.7 a 19.7.-2.8.

Některé členky se podílí na přípravě a budou se účastnit po celou dobu

  MN, MM

II. střelecké závody klubu

Ústaleč,

9.8.

s programem i na 8.8. a 10.8. 

Kdo vyhraje letos??

navíc jsme pro vás připravily několik překvapení na pátek i neděli

 JŠ, LP

Natáčení 2 hudebních pořadů o klubu DČM s Českou televizí

13.8.

Krutěnice

Nová zkušenost pro všechny členky, pořady uvádí Jožka Šmukař

 JŠ, LP

Konference a hon v Srbsku

Becej, Srbsko

22.-24.8.

Mezinárodní setkání a hon žen z Evropy

 

Výstava Země živitelka

České Budějovice

28.8.-2.9.

Návštěva výstavy

  JS

Kotlíkový guláš

 

Česká Lípa

6.9.2014

Soutěž o nejlepší guláš - jedním z družstev budou i DČM

 ŠV/MM

Mezinárodní konference žen

Bechyně

25.-28.9

Konference na téma tradice v myslivosti

 JŠ

Bavorské podzimní fórum – setkání žen v myslivosti

Mnichov, Německo

10.-12.10.

Letošní ročník se zaměřením na zpracování zvěřiny

 JŠ

Focení a příprava Kalendáře klubu

Listopad, celá ČR

2. klubový kalendář

 HO

Návštěva divadelního představení

Listopad

za kulturou…

  ŠV

Dámská naháňka

29.11. MS Hubert

Tuháň

Už druhý ročník dámské naháňky pořádaný MS Hubert

 JŠ

Hon na bažanžy spojený s Mikulášskou

 

České Myslivecké vánoce

Velké Popovice,

5.12.2014

 

Rudolfinum, Praha

7.12. 2014

Lovíme a přednášíme básnicčky Mikulášovi

 

Za kulturou a nádhernou hudbou v předvánočním čase, navazuje procházka Prahou

 JŠ

 

 

NB

 procházka adventní Prahou

Praha,

7.12. 2014

Útěk před vánočním shonem do romanticky osvíceného města a za teplým svařákem (navazuje na České Myslivecké vánoce)

NB