Akce a činnost klubu v roce 2015

plánované akce pro rok 2015 najdete v Kde se potkáme ?

Naháňka v MS Lhotky Černá Hora - 19.12.2015

Video: Lubomír Stejskal

https://www.youtube.com/watch?v=vlm-ECyT9NU&feature=youtu.be

 

 

Další etapa focení klubového kalendáře v roce 2015

Stejně jako u prvního focení Vám moc fotek neukážeme, ale věřte nám, že se naše členky perfektně zhostily role modelek.

Nový kroužek

Díky zkušenostem, které načerpala na semináři pro vedoucí mysliveckých kroužků v Hranicích, otevřela naše členka Hanka Matějková kroužek maldých myslivečků ve Štěpánovicích u Českých Budějovic.

Hanko, díky za práci s mládeží a držíme palce - ať se daří tobě a tvým svěřencům.

 

Zde můžete vidět Hanku na stupni vítězů při střelecké soutěži ve Srunkovicích nad Blanicí, kde 5.9.2015 vyhrála 1. místo ve střelbě z malorážky.

Soutěž ve vaření guláše

I letos se naše družsvo zúčastnilo soutěže ve vaření guláše v Zahrádkách u České Lípy. Dámy se postaraly o program pro děti, pobavily se a ještě uvařily výtečný guláš :)

Fotky z akce naleznete ve fotogalerii.

 

 

Kurz pro vedoucí mysliveckých kroužků v SLŠ Hranice

Naše členky jsou velice aktivní a tak se stalo, že hned 4 se (nečekaně) setkaly na kurzu pro vedoucí mysliveckých kroužků a vzdělávací činnost na Střední lesnické škole v Hranicích od 17.8. do 21.8. Celkem bylo na kurzu 19 účastníků (členů ČMMJ) a všichni jsme zhodnotili, že kurz byl velkým přínosem jak po teoretické, tak praktické stránce. Účastníky na kurz vysílají jednotlivé OMSy a je hrazen z rozpočtu ČMMJ, z.s.

Naučili jsme se spousty her, připravovat různé pomůcky (pro děti od školky až po ty dospělé), nechyběla ani nezbytná teoretická příprava, zdravověda, psychologie, základy pedagogiky. Atmosféra byla úžasná - jak ze strany účastníků, tak přednášejících. Děkujeme ČMMJ i SLŠ Hranice za organizaci tohoto kurzu - zvláště pak Ing. Alici Palacké.

Fotografie z kurzu naleznete v galerii

                                                         

 

https://www.slshranice.cz/

https://www.cmmj.cz/Aktuality/Aktuality/Kurz-pro-vedouci-mysliveckych-krouzku-(1).aspx

 

III. střelecké závody klub DČM

V sobotu 25. 7. 2015 proběhly již III. střelecké závody Klubu Dámy české myslivosti ČMMJ, z. s. I letos to ale nebylo jen o střílení.

 

Ráno, na střelnici FOX v Chloumku u Mělníka,  jsme se trochu báli, že se ještě vrátí noční bouřka, ale naštěstí nám nakonec počasí přálo po celý den. 25 závodníků (13 dam a 12 pánů) se rozdělilo do 5 smíšených družstev a začalo velké celodenní klání.  Za jednotlivce se hodnotil součet za úspěšnost při malorážce na 50 m a při brokové střelbě compact parcour 30+20 terčů. Družstva (každé si zvolilo své jméno) mezi sebou soutěžila ve znalostním testu a krtečkovi. Neznáte krtečka? Z fotek v galerii pochopíte.

 

Nejlepším družstvem byli vyhodnoceni „Páni s malou dámou“ ve složení: Simona Janů, Václav Novotný starší, Václav Novotný mladší, Jaroslav Benda, Marek Benda a Vítek Dvořák.

 

V jednotlivcích (muži) zvítězil pan Eduard Mach, na druhém místě se umístil pan Vítek Dvořák a na třetím Ing. Josef Zmrhal.

 

V dámách se na prvním místě umístila paní Ing. Libuše Poskočilová, na druhém místě Ivana Čtrnáctá a na třetím Jana Votrubová.

 

Ceny se ale dostaly na každého. Stejně tak i oběd a koláčky. A už teď se těšíme na další ročník. V Chloumku se nám sice moc líbilo, ale protože členky jsou z celé republiky, spravedlivě se za rok přesuneme na Moravu.

Více z akce viz fotogalerie

Národní myslivecké slavnosti - Ohrada

Už potřetí se klub představil návštěvníkům tradičních slavností na Ohradě.

Stejně jako v loňském roce jsme měly pro malé návštěvníky připravné omalovánky, skládačky, pozávačky. Návštěvníci viděli dravce, lovecké psi, doprovodný program. Vrcholem byla soutěž ve vábení jelenů.

Kdo měl chuť mohl si projít muzeum a nebo se podívat i na nedaleký zámek Hlubokou. Počasí bylo na výlety jako malované..
 

Koncert myslivecké a duchovní hudby

V neděli, 14.6.2015,  proběhl ve velkém společenském sále Charitního centra  Kunratické farnosti již 2. ročník  Koncertu myslivecké  a duchovní  hudby, pořádaný  Kunratickou farností, Mysliveckým sdružením Světice a Nadačním fondem Healthy Heart.

Zazněly krásné myslivecké signály prof. Antonína Dyka, právem pokládaného za předního skladatele svého oboru a stará myslivecká hudba Leopolda Koželuha a Ondřeje Antona, světová klasika byla zastoupena áriemi Wolfganga Amadea Mozarta z opery Figarova svatba, a  písní Franze Schuberta der Lindenbaum.  Obě árie i píseň přednesl Tomáš Červinka za doprovodu Zuzany Ambrošové. 

Úžasným zážitkem bylo vystoupení houslisty, Miroslava Ambroše, který přednesl koncertní fantazii Faust, Pabla de Sarasate, za doprovodu klavíru Zuzany Ambrošové. Nezapomenutelné bylo i vystoupení Loveckého tria s hosty.

Přípravný výbor již pracuje na programu 3. ročníku Koncertu myslivecké a duchovní hudby, který plánuje na začátek června 2016.

 

Výstava NATURA VIVA 2015

Díky podpoře ČMMJ a ochotě některých členek klubu jsme se i letos mohly zúčastnit - stejně jako dalších 7 klubů ČMMJ - výstavy NATURA VIVA v Lysé nad Labem. Pro nás už to byla třetí prezentace.  Tentokrát byl náš stánek součástí bloku ČMMJ, kde se prezentovala samotná ČMMJ, kluby, Myslivost i Všeobecná pojišťovna HALALI.

Zájem o náš stánek a hlavně naši činnost roste každým rokem. I letos jsme rozdaly spousty přihlášek pro dámy z celé republiky a těšíme se, že rozšíří naše řady. Připravily jsme i program pro naše malé dětské návštěvníky, kteří si po splnění úkolů odnášely obrázky a medové perníčky - jak si je upéct naleznete v receptech.

V pátek už tradičně proběhl Myslivecký den žen. Na podiu nás vzorně prezentovalo několik členek, které se zde představily společně se slovenským dámským mysliveckým klubem a českým spolkem Diana. Opět nás navštívili i novináři - tenktorkát z deníku Právo.

Kromě novinářů jsme mohly přivítat nejvyšší zástupce ČMMJ, ale i vrchní ředitele sekcí ministerstva zemědělství pan Mgr. Mlynáře a Ing. Sekáče a místopředsdu zemědělského a rozpočtového výboru pana ing. Jana Volného. Příjemným překvapením byl i hokejový brankář a myslivec v jedné osobě Dominik Hašek. A samozřejmě mnoho dalších příjemných a milých hostů - možná jste to byli zrovna vy?!?  

Během některých dnů jedna z členek prováděla výzkum v subjektivním vnímání zvěře, který zpracovává ČZU v Praze - také jste se zúčastnili??

 

Více fotografií z průběhu výstavy a z našeho stánku naleznete v galerii

 

1. focení klubového kalendáře v roce 2015

Moc fotek Vám ukázat nemůžeme, protože pak by to nebylo překvapení v příštím kalendáři, ale ujišťujeme Vás, že je to vždycky moc příjemná akce, většinou i hodně zábavná a vtipná. Tentokrát jsme byly v okrese Rakovník a fotil nás Jan Štěrba, která nás už doprovodil na několik klubových akcí.

                                             

Divadelní představení

Každý z nás má občas chmury a starosti - několik členek klubu se šlo i se svými partnery podívat na komediální divadelní představení "Cry, baby cry" do Švandova divadla, aby viděli, jak je řešilo 5 hlavních představitelek. A rozhodně se všichni výborně bavili.

                                                 

          

Střelecký trénink

Už na členské schůzi jsme řešily, že tréninku není nikdy dost. Některé dámy dávají přednost kulovnici, jiné brokovnici. Ty, které chtěly potrénovat v brokové střelbě měly možnost na parcourové střelnici Doubrava - Solnice, ve čtvrtek 26.3. A protože vyšlo i počasí, dámy si užily moc hezký den. Pokud nevěříte, koukněte do fotogalerie nebo se příště přidejte.

fotogalerie

                      

                    

Členská schůze klubu

Letošní členská schůze klubu Dámy české myslivosti se konala 14. března v budově ČMMJ, v Lešanské ulici. Protože dámy opět přijížděly z celé republiky, schůze byla zahájena až v 10 hodin. Po úvodním slovu předsedkyně klubu byly členky seznámeny s uplynulými akcemi, s plány klubu i finanční zprávou. Po obědě byla připravena pro členky znalostní soutěž o drobné ceny a následně dostal slovo Ing. Vlastimil Hart, Ph.D. z České zemědělské univerzity v Praze. Připravil si pro nás velice zajímavou přednášku o zvycích a tradicích v myslivosti, která vyvolala zajímavou, ale přátelskou debatu. Sladkou tečkou byl dort od členky klubu, paní ing. Kateřiny Hájkové.

Druhý den byla pro členky zajištěna návštěva Národního zemědělského muzea v Praze, kde právě probíhá výstava k památce prof. Hromase. Ta už proběhla v menším kroužku členek, protože většina členek spěchala ještě v sobotu za svými rodinami.

Fotografie akce jako vždy naleznete ve fotogalerii

Recept na pomazánku z řepy a pomazánku z tofu receptech

                   

                    

Naháňka v MS Hartmanice

Po úspěšná naháňce na černou v Tuháni, dostaly členky klubu možnost přijet na další naháňku, tentokrát do MS Hartmanice (okr. Klatovy). V menším počtu jsme přijely už o den dřív, přece jen, některé z nás jely až z Ostravy. A Šumava nám předvedla téměř celé roční období - sluníčko, dešť, sníh i vítr. Ale náladu nám to nezkazilo. Spíš naopak.

A co ještě ozvláštnilo naháňku? Přítomnost fotografů, České televize a pana Mudry, který natáčí soubor pořadů 1000 let myslivosti.

fotogalerie

 

                         

 -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------