Činnost klubu v roce 2012

Adventní procházka Prahou

 

Ve čtvrtek 6. prosince 2012 jsme Vás zvali na Adventní podvečerní procházku Prahou. V doprovodu našich mužských poloviček jsme se od Václavského náměstí pomalu přesunuli k Můsku a pak na Vánoční trhy na Staroměstském náměstí k vánočnímu stromku a betlému.

                                                    

Počasí bylo sice dost (hrozně moc) mrazivé, ale i tak jsme si užili kouzelnou vánoční atmostéfu, ale i svařák, trdelník a medovinu. A navíc - příjemnou společnost a dobrou náladu.

                                            

České myslivecké Vánoce

 

V neděli, 2. prosince 2012, jsme se, stejně jako mnoho dalších myslivců a příznivců hudby, zúčastnily koncertu České myslivecké vánoce v Pražském Rudolfinu. Kdo měl to štěstí a byl rovněž přítomen, zažil nezapomenutelný zážitek a atmosféru. Kromě myslivecké hudby, koled, tanců mohl vidět i pasování dámy na lovkyni jelení zvěře.

II. mezinárodní dámská naháňka v České republice

 

Ve dnech 29.-30.11.2012 jsme pořádaly II. mezinárodní naháňku v České republice. V krásných lesích Křivoklátska a Kokořínska se sešlo téměř 40 žen, aktivních myslivkyň z Čech, Slovenska, Maďarska a Německa. Naše akce se samozřejmě neobešla bez pomoci našich mužských kolegů, za což jim ještě jednou děkujeme.

Počasí nás trošku zaskočilo. Ačkoliv celý listopad byl převážně slunečný, poslední listopadové dny nás zasypaly sněhem a pěkně přituhlo. Ale to nemělo vliv ani na účast, ani na dobrou náladu.  Jedna z myslivkyň slovila sele lončáka a protože to byl její první kus černé, byla pasována mezi lovkyně černé zvěře. Gratulujeme, milá kolegyně !

Večer se všichni účastníci sešli na tradiční Poslední leči, vyměnili si zkušenosti z uplynulého dne, popovídali o zážitcích a nakonec se pobavili u bohaté tomboly.

Závěrem ještě jednou děkujeme všem, kteří se podíleli na organizaci a v neposlední řadě velice oceňujeme výbornou práci honců a psovodů, kteří to v mrazivém počasí neměli jednoduché.

Příští rok - nasledanou !

 

Více fotografií, za které děkujeme Janu Štěrbovi, naleznete v naší fotogalerii.

 

                                 

Women and sustainable hunting - Experiences, nowadays and future

Slovenská polovnická komora spolu s Klubem slovenských poĺovníčok pořádaly od 9. do 11. 11. 2012 konferenci na téma Ženy a trvale udržitelná myslivost. Této konference se zúčastnilo téměř 50 žen, z 11 zemí Evropy a USA. Svou přítomností konferenci podpořili i Ministr Ľubomír Jahnátek, generální asistent CIC Tamás Marghescu, Prezident Slovenskej poľovníckej komory Tibor Lebocký a výkonný ředitel Slovenského poľovníckeho zväzu Imrich Šuba. Ani tuto významnou událost si náš klub nenechal ujít. Příspěvek na konferenci přednesla slečna Martina Novotná - místopředsedkyně klubu.

Záběry z konference a krátký rozhovor s ní najdete na našem facebooku: https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=539083396154542&id=258182470911304

Fotografie z akce naleznete ve fotogalerii Fotogalerie

 

Více o konferenci se pad dozvíte ještě zde:

https://www.mpsr.sk/index.php?start&navID=1&id=6925

https://www.cic-wildlife.org/index.php?id=920

 

           

 

Bavorské podzimní fórum

 

Od 12. do 14.10.2012 jsme strávily krásný víkend v bavorském zámečku Guteneck, kde proběhlo setkání myslivkyň z několika evropských zemí. Přítomny byly myslivkyně z Bavorského mysliveckého svazu, Klubu slovenských poĺovníčok, Chorvatského dámského klubu, Maďarského klubu myslivkyň a nechyběly jsme samozřejmě ani my - klub Dámy české myslivosti.

          

První den jsme měly možnost vyslechnout několik zajímavých přednášek, které se zabývaly úlohou žen v myslivosti, etikou lovu, výchovou a vzděláváním v myslivosti. Večer jsme měly možnost vyměnit si zkušenosti a informace z jednotlivých klubů. Druhý den nás čekala módní přehlídka zaměřená na dámskou mysliveckou módu, přehlídka loveckých psů, dravců a společenský večer. V neděli pro nás bavorské myslivkyně zajistily hubertskou mši a závod ve střelbě ze vzduchovek.

Více ve fotogalerii

                                                       

Země živitelka 2012

 

Milé dámy, vážení pánové,

zvaly jsme Vás na výstavu Země živitelka do Českých Budějovic - zvláště pak do haly R1, kde vystavovalo několik společností, které nabízí služby a zboží pro myslivce a milovníky přírody a kde byl i umístěn stánek ČMMJ, o.s.

                 

Letošní ročník výstavy byl, jako již tradičně, velmi úspěšný, i co se týká návštěvnosti. Návštěvníci zde viděli nespočetnou nabídku strojů pro zemědělce z Čech i zahraničí, různé druhy hospodářských zvířat, různé zařízení a pomůčky pro chov zvířat. Výstava byla provázena bohatým doprovodným programem, soutěžemi, hudebními představeními. Samořejmě zde nechybělo občerstvení - zvláště tradičně široká nabídce rybích specialit. Na výstavě se prezentovaly i školy z oblasti zemědělství a rybářství.

Stánek ČMMJ o.s. navšítilo mnoho příznivců myslivosti. Kromě získání informací jste měli možnost setkat se se zástupci Klubu sokolníků, Klubu kynologů i Videoklubu. Byl připraven bohatý program pro děti různého věku - kreslení na obličej, malování, skládání různých obrázků, dokonce i střelecký trenažér.

Náš Klub Dámy české myslivosti ČMMJ, o.s. byl oficiálně představen prezidentovi České republiky panu Václavu Klausovi a kardinálovi Dukovi. Mimo to jsme jednaly s dalšími možnými sponzory našeho klubu a setkaly se s účastníky Timbersport.

Více ve fotogalerii

 

  

Založení Klubu dámy české myslivosti ČMMJ, o.s.

           - červen 2012

 
 

Akce roku 2012

Místo / Termín

Popis

Založení klubu Dámy české myslivosti ČMMJ

Praha, červen 2012

 po schválení radou a sborem zástupců 

Výstava Země Živitelka

České Budějovice, srpen 2012

Prezentace klubu

Bavorské podzimní fórum

Guteneck, Říjen 2012

Spolupráce se zahraničními kluby

Mezinárodní dámská konference

Bratislava, listopad 2012

Spolupráce se zahraničními kluby

II. mezinárodní dámská naháňka v České republice

Křivoklátsko, prosinec 2012

Společná naháňka

České myslivecké vánoce

Rudolfinum, prosinec 2012

Koncert

Adventní procházka Prahou

Staroměstské náměstí, prosinec 2012

Procházka