Akce a činnost klubu v roce 2019

Jedná se o akce, které pořádáme v rámci našeho klubu. Více fotografiií nalenete v naší fotogalerii 2019

 

Střelecké závody klubu

Letošní klubové střelby se konaly na severu Čech na střelnici MS Jestřáb Březiny, Děčín.

Stejně jako v předchozích letech se střílelo v kategorii jednotlivců ženy a muži a soutěži družstev. Družstva byla podrobena znalostnímu testu zaměřeného
na znalosti okolí, rostlinstva a střípků z myslivecké mluvy a malé schovky s hádankou. Všechny družstva se toho statečně zhostily a nenechaly nic náhodě.


Jednotlivci poměřovali své schopnosti ve střelbě z malorážky na 50 m, a to střelbou s oporou volné tyče na kamzíka a z volné ruky na terč prasete.
Následovalo střílení 2 x 10 holubů na americkém trapu. Předpověď počasí nám moc nepřála a tak střílení z malorážky provázel déšť, ale to nikoho neodradilo. Poté se ale počasí umoudřilo a druhá část proběhla bez deště.

 

Myslivecké slavnosti na Ohradě

I tento rok jsme prezentovaly naši činnost na stánku a věnovaly se přítomným dětským návštěvníkům. Těch přišlo opět spoustu, ačkoliv přímo pro ně, byla vyhrazena neděle. Trochu jsme obměnily činnost pro děti, které si tak mohly složit a namalovat lišku z kulatého papírového tácku, namalovat
různá zvířata na oblázky, obmalovat si prázdné ulity šneků nebo vystřihnout a vymalovat masky na obličej. Po zámku se pak pohybovalo spoustu rysů, lišek, sov a srnců v I. věkové třídě.
 

Natura Viva 2019

Rok se s rokem sešel a opět nastal čas vyrazit do Lysé na největší mysliveckou výstavu v Čechách s prezentací mysliveckých klubů ČMMJ včetně toho našeho Dámy
české myslivosti. Výstava přilákala velké množství příznivců myslivosti z Čech a Moravy. Všechny nás spojuje společný zájem, láska k myslivosti, pokora k přírodě i vzájemný respekt bez rozdílu generací. Stejně jako v minulých letech, jsme jako součást spolupořadatele ČMMJ prezentovaly náš klub ve vlastním stánku, který jsme den před zahájením výstavy musely postavit, náležitě vyzdobit a připravit na nápor dětských návštěvníků. I bez hodinového manžela jsme si dokázaly poradit s připojením televizoru, se stěhováním nábytku a pomůcek. Aranžérské práce nám šly nejlépe. Stále platí " když se ruka k ruce vine, tak se dílo podaří.

 

Členská schůze v Brně

Nabídku uskutečnit členskou schůzi DČM v prostorách Lesnické a dřevařské fakulty Mendelovy univerzity v Brně (LDF MENDELU) jsme obdržely při křtu klubového kalendáře "Myslivecké zvyky a tradice" před více než rokem. Vzhledem k historii místa to byla myšlenka velmi lákavá a jsme moc rády, že se nakonec i zdárně zhmotnila.

 

Křest klubového kalendáře v Němčičkách

Již přibližně desátým rokem se v únoru koná ve vinařství Víno J. Stávek v Němčičkách domácí zabijačka. A jelikož některé naše členky pojí s vinařstvím dlouholeté přátelství, dostaly jsme jako klub DČM nabídku uspořádat křest kalendáře DČM 2019 právě tam. Klub je s Němčičkami spjat i přímo, konala se tam před sedmi lety jeho první členská schůze. Celým dnem nás jako téměř vždy za poslední tři roky na klubových akcích doprovázel fotograf pan Václav Přibáň, autor fotografií z  kalendáře. Na chvíli jsem jej ale požádaly o odložení fotoaparátu, ptprožr Poprvé členky klubu společně představily klubový stejnokroj, pelerínu. Účast členek na křtu byla opravdu velká, bylo to také dáno tím, že některé ve stejný víkend vystavovaly psy na výstavě v Brně a zajely do Němčiček na skok. Mnoho z nich také využilo ubytování v místě a tak i když přijely ze Šumavy nebo Středních Čech, mohly si v místě třeba i společně s rodinou odpočinout.

Klubová naháňka v Hartmanicích

Už se stává tradicí hned na začátku roku být v Hartmanicích. Uprostřed Šumavy v krásné přírodě a s milými lidmi. Děkujeme místním sdružením za krásnou přípravu a pozvánku na náháňku. Sice jsme toho moc neviděly a nestřelily, ale to nevadí. Užily jsme si krásný den. Děkujeme a těšíme se na další rok.