Akce a činnost klubu v roce 2018

Jedná se o akce, které pořádáme v rámci našeho klubu. Více fotografiií nalenete v naší fotogalerii 2018

Výstava Natura Viva v Lysé nad Labem

Už je tradicí, že se náš klub prezentuje na výstavě Natura Viva. Samozřejmě by to nešlo bez členek, které stánek připraví, po celou dobu výstavy se střídají v přítomnosti a pomohou i s demontáží. A co u nás můžete vidět? Kromě milých členek fotografie z letošního klubového kalendáře, fotografie z klubových akcí a třeba i různé předměty s naším logem, které členky mohou obdržet. Pouzdro na doklady, klubové odznaky, klubové průkazy, reflexní šály s logem, deku s logem, reflexní pásky na klobout atd.

Na stánku se samozřejmě můžete dozvědět o klubu více informací přímo od členek, poslechnout si, jaké akce pořádáme a vyzvednout si přihlášku. Zastavte se, rády vás přivítáme.

Více fotografií na naší galerii.

Zkoušky vloh loveckých psů pro hlavičkou Klubu Dámy českí myslivosti

 

Úspěch, který měly loňské klubové barvářské zkoušky DČM, jim zajistil letošní pokračování. Členská schůze vybrala zkoušky jarní, tedy vloh a to jak pro ohaře, tak pro ostatní plemena. Jedná se o nejjednodušší druh zkoušek bez zadání lovecké upotřebytelnosti. Záměrem bylo přitáhnout i vůdkyně či vůdce, kteří se doposud zkoušek aktivně neúčastnili.

Letos to byl OMS Uherské Hradiště, který se s námi do pořádání zkoušek s chutí a ochotou pustil. Stejně tak nám vyšli vstříc členové MS Kojetínek Veletiny z.s., kteří vyhověli naší žádosti o propůjčení honitby ke konání zkoušek. Měly jsme tak přímou cestu pro zajišťování a celkově snažší organizaci. Hlavním rozhodčím byl pan František Zbraněk z okresu Uh. Hradiště, skupinu ostatní plemena posuzovaly dámy Ing. Miloslava Šišková a Mrg. Jana Trojková, skupinu „ohaři“ pak posuzovali pan Antonín Straňák a Mgr. Jaroslav Hráček. Posuzování rozhodčích bylo velmi profesionální a rádi vše, nejen nováčkům, ale také ostatním zájemcům z řad korony dopodrobna osvětlili. Veterinární dozor nad celou akcí zajišťoval MVDr. Ing. Pavel Hrdina. Dnem nás doprovázely trubačky, členky klubu DČM, které přinesly zkouškám slavnostní tradiční atmosféru.

Celkem se na zkoušky přihlásilo 11 psů, 5 ohařů, 6 ostatních plemen. Vůdci a vůdkyně byli z různých okresů. Zkoušky úspěšně dokončilo 9 psů, dva vůdci odstoupili. Vítězem skupiny ohaři se stala MUDr. Jana Zahálková, Ph. D se svou fenkou MOK Bella Casa de canela. Na druhém místě se umístil pan Patr Šmíd s psem VOK Argo Neowille a na třetím vůdkyně Marcela Zouharová s fenkou IS Chasing Fantasy z Arislandu. V ostatních plemenech se na prvním místě umístil pan Petr Král s psem plemene WSS Dark Den Bludov. Na druhém místě se umístila fenka JDrS Gargamelica z Fíkovho dvora s vůdkyní Zuzanou Matějkovou a na třetím ASS pes Ux zo Sandenca s vůdkyní Kamilou Šobáňovou.

Závěrem bychom rády poděkovaly sponzorům - PRIMA BILAVČÍK, s.r.o., Profi Hunter s.r.o. (pan Daniel Vyoral), MS Kojetínek Veletiny z.s., Českomoravská myslivecká jednota, z.s., VETERINÁRNÍ AMBULANCE Hluk, Marian Mokryš, Přemysl Hauerland, CHS Javikolla a CHS Bonny Edelweiss. Velké poděkování patří také všem, kteří se na vzniku a průběhu zkoušek podíleli, ať už to byli ochotní členové MS Kojetínek Veletiny, z.s., kteří pro nás připravovali honitbu a poskytli nám zázemí, či členové MS Bukovina Popovice, z.s. a také všem přátelům myslivosti, kteří se do akce zapojili, vč. fotografa pana Václava Přibáně.

Fotografie z akce naleznete v galerii

 

Členská schůze v Blatné

Tentokrát se naše členská schůze konala v jižních Čechách. Členky dorazily v hojném počtu. Byla proto příležitost seznámit se a také popovídat o různých zážitcích, které měly členky během minulého roku. Schůzi zahájila předsedkyně klubu Jiřina Špálová. Následně dostaly slovo i všechny členky rady, které ostatní seznámily s chodem klubu, jeho finanční stránkou, klubovým kalendářem a také s akcemi, které chystáme na tento rok. Program byl opravdu bohatý. Odpoledne jsme navštívily vodní zámek i s přilehlou oborou s daňky. Pak jsme se přesunuly na prohlídku zámeckého pivovaru a lihovaru. Večer jsme zakončily ochutnávkou místních specialit. Za pozvání do Blatné děkuji panu baronu Hildprantovi a p. Šitnerovi.

 

Klubová naháňka v Hartmanicích

Už se stává tradicí hned na začátku roku být v Hartmanicích. Uprostřed Šumavy v krásné přírodě a s milými lidmi. Děkujeme místním sdružením za krásnou přípravu a pozvánku na náháňku. Sice jsme toho moc neviděly a nestřelily, ale to nevadí. Užily jsme si krásný den. Děkujeme a těšíme se na další rok.

 

Křest klubového kalendáře

Pokřtili jsme náš klubový kalendář. Stálo to za to!!!

Kmotrem se stal prof. Ing. Jaroslav Červený, CSc.. Je to jediný profesor myslivosti v České republice. Nikoho jiného jsme si tedy nemohly přát.

Děkujeme Václavu Přibáňovi za krásné fotky, které můžete v kalendáři vidět.

Přejeme tedy našemu kalendáři vše nejlepší a ať se našim členkám a sponzorům líbí!!!